Mitai apie pinigus

Mitai apie pinigus. Pinigai nuolat sukelia įvairių diskusijų. Kai kurios nuomonės būna itin negatyvios, tačiau neretai žmonės tiesiog nepagalvoja kitu kampu, neįsigilina, kad pinigai nėra blogis, kad jie tokiais paverčiami. Todėl, jūsų dėmesiui, keli mitai ir klaidingo mąstymo iliustracijos.

Mitai apie pinigus

Mitai apie pinigus. Pinigai nuolat sukelia įvairių diskusijų. Kai kurios nuomonės būna itin negatyvios, tačiau neretai žmonės tiesiog

Visos skolos yra blogai. Blogos yra nevaldomos skolos, taip pat didelės ir/arba su aukštomis palūkanomis paimtos paskolos. Bet svarbu suprasti, kad pati skolos sąvoka ir esmė nėra nei gera, nei bloga. Ją galima palyginti su vaistais. Vienu atveju jie gydo, tačiau kartais, pavyzdžiui, perdozavus poveikis atvirkštinis. Pasiskolinimas gali būti priemonė namų įsigijimui ar sumokėjimui už mokslą (jei iš tiesų stengiamasi ir siekiama tobulėti). Vis dėlto netikslingas gautų pinigų panaudojimas lemia apsikrovimą šiukšlėmis, o skolininką gramzdina į skurdą. Ribos atradimas – nemenkas iššūkis.

Naudinga pasidomėti:

Nevalia kalbėti apie pinigus

Dar vienas didelis mitas – nereikėtų kalbėti apie pinigus (o ypač vaikams). Nekalbėjimas su vaikais apie pinigus lemia atsidūrimą nežinioje, kai tenka pradėti tvarkyti su finansais susijusius reikalus. O tokia situacija, savaime aišku, yra pavojinga. Kiekvienas turi suprasti pagrindinius principus, bet geriau, kad vaikai su jais susipažintų namuose, o ne realioje gyvenimiškoje situacija, kur galima skaudžiai nudegti.

Svajonė laimėti loterijoje

Laimėsiu loterijoje? Ne, nelaimėsite… Suprantama, kad trokštama norus įgyvendinti čia ir dabar, bet nejaugi jūs manote, kad kiekvieną savaitę nusipirkdami po vieną loterijos bilietą to pasieksite? Sakote, išsigelbėsite pirkdami ne po vieną, o po keletą? Tokiu būdu tiesiog savanoriškai sumokami pinigai už… nieką. O kai kurie žmonės netgi tikisi laimėti, kad galėtų išlaikyti save sulaukus vyresnio amžiaus.

Ne viskas kas taupoma – sutaupoma

Viskas, ką mes vadiname taupymu, yra taupymas. Tai kvailystė. Šio žodžio vartojimas turi ne vieną reikšmę. Sakome, kad sutaupome, kai kokią nors prekę įsigyjame su nuolaida, taip pat teigiame, jog sutaupome, kai padedame pinigus į sąskaitą vėlesniam naudojimui. Ech, kad tai būtų tiesa…

Yra daugybė įvairių kuponų ir nuolaidų tinklalapių (jie gali suvaidinti svarbią rolę pinigų valdyme), kurie verčia jaustis, kad sutaupėme, nors iš tikrųjų išleidome. Žinoma, gal išleidome mažiau nei ne akcijos metu, bet grynuosius paskyrėme tam, kas nebuvo pirmųjų poreikių sąraše (jei suvilioti nuolaidos ką nors nusipirkome neplanuotai).

Pinigai yra blogio šaltinis. Ne, pinigai nėra blogi. Jie suteikia galimybę patenkinti gyvenimiškus poreikius, patirti įvairių malonumų ir suteikti jų kitiems bei būti savarankiškais visuomenės nariais. Iš tikrųjų blogio šaltinis yra pinigų neturėjimas, kadangi tai paveikia orumą ir gebėjimą rūpintis savo šeima.

Taigi pinigai laikui bėgant suformavo įvairių mitų. Vis dėlto geriau įsigilinus į jų temą paaiškėja, jog tai ne tiesos, o iš netinkamo mąstymo kilusios klaidos. Pinigai nėra nei blogis, nei gėris. Monetos ir banknotai tampa tuo, kuo mes juos paverčiame.

Greitos paskolos